5 יתרונות משמעותיים לפיתוח אפליקציה ב- Native
אפליקציות Native נכתבות בשפות המיועדות לפלטפורמה מסוימת של טלפון נייד. לדוגמה, אפליקציות המיועדות למכשירי IPhone יכתבו בשפות שפיתחה חברת אפל (שפות swift או objective-C). לאפליקציות אלה תהיה גישה נוחה יותר למשאבי המכשיר והן יותאמו מבחינות רבות למכשיר. נסקור בקצרה חמישה יתרונות משמעותיים בפיתוח אפליקציה ב- Native.

יתרון 1: לאפליקציות Native יש את הביצועים הטובים ביותר

פיתוח אפליקציה בצורה אופטימלית על ידי הכלים שמעניקות החברות שפיתחו את הטלפון החכם עצמו. כך, האפליקציה מסוגלת לעבוד במהירות ולנצל בצורה טובה יותר את משאבי המכשיר. חווית המשתמש תהיה טובה יותר משום שהאפליקציה תעבוד בצורה חלקה יותר וכמעט ללא תקלות. התמונות והתכנים באפליקציה שמורים בטלפון עצמו ולכן הגישה אליהם תהיה מהירה יותר בהשוואה לאפליקציות המושכות את התכנים הללו משרת חיצוני.

יתרון 2: אפליקציות Native הן מהמאובטחות יותר

כאשר משתמשים בפלטפורמות שנבנו על ידי החברות שהטמיעו את סביבת העבודה במכשיר זוכים לרמה גבוהה יותר של אבטחה. במיוחד מכשירי אפל שאינם פרוצים, בהם הגישה למשאבים מוגבלת. זאת לעומת אפליקציות הבנויות בשפות תכנות המיועדות לסביבת Web וכוללות את פרצות האבטחה האופייניות לסביבה זו.

יתרון 3: אפליקציות Native יותר אינטראקטיביות ואינטואיטיביות

כאשר משתמש המורגל לדרך בה מנווטים בין מסכי אפל או אנדרואיד פוגש באפליקציית Native תפעולה הופך לכמעט אינטואיטיבי. למעשה, התחושה שמעניקה האפליקציה מבחינת השימוש דומה מאד לתפעול מסכי הגדרות המכשיר עצמו. אם המשתמש אינו צריך ללמוד כיצד לתפעל את האפליקציה הוא יכול ליהנות מהפתרונות שהיא מספקת עבורו כבר בדקות הראשונות לאחר שהותקנה ללא עקומת למידה ממושכת.

יתרון 4: אפליקציות Native יכולות לעשות שימוש בכל התכונות של המכשיר

בשל שיקולי אבטחה אך ורק אפליקציות Native יכולות לקבל גישה מלאה לתכונות השונות של המכשיר. בעוד אפליקציות המבוססות על רשת האינטרנט מוגבלות בכניסה למאפיינים שונים בטלפון ודורשות אישור בכל שלב, אפליקציות הNative מקבלות אישור זה כבר בתחילת השימוש ומאפשרות שינויים בהגדרות לאחר מכן. השימוש במאפייני המכשיר השונים הופך להיות מהיר יותר, בזכות המשאבים שמקצות החברות להענקת חווית משתמש מושלמת בשימוש במצלמה הקדמית והאחורית, המיקרופון והודעות "פוש".

יתרון 5: לאפליקציות Native יש פחות באגים

בזכות היתרונות שצוינו לעיל העבודה עם אפליקציות Native פשוטה יותר ואינה מצריכה התמודדות של המשתמש עם באגים שונים הנובעים מקונפליקט בין המכשיר לקוד חיצוני. כל אפליקציה מותאמת הן למכשיר עצמו והן לגרסת מערכת ההפעלה העובדת עליו – תוך אפשרות יצירת קוד המותאם גם להתאמה לגרסאות עבר.


לסיכוםהאם פיתוח בשפות Native נכון עבור המוצר שלי? התשובה היא שזה תלוי.
פיתוח אפליקציה בסביבה "הביתית" שלה, בפורמט Native, מאפשר ליצור פתרונות אמינים ומהירים הניתנים לתפעול בקלות וכמעט ללא תקלות. כאשר משתמש פותח אפליקציה שנבנתה במיוחד מבחינת ה Look and Feel וכן בעלת גישה לכללל משאבי המכשיר חווית המשתמש הופכת לקלילה ואינטואיטיבית יותר וקיימים סיכויים רבים יותר שהאפליקציה תשמש אותו לאורך זמן.

פיתוח Native מניב את התוצר האיכותי ביותר ללא ספק, אך הוא גם יקר יותר משיטת פיתוח אחרות מפני שהוא דורש פיתוח כפול לסביבות IOS (IPhone) ו- Android. ישנם פרויקטים שעבורם שימוש ב- Native הוא משמעותי ביותר ובאחרים שהוא פחות. אנחנו ב- Globalbit יודעים כיצד להתאים את הטכנולוגיה הנכונה עובר צרכי הפרויקט כדי ליצור את המוצר האיכותי ביותר במסגרת התקציב הנדרש. אתם מוזמנים לצור איתנו קשר להתייעצות בנוגע למוצר שלכם.